Google+ Followers

SK CHANGKAT CHERMIN

SEKOLAH UNGGUL PENJANA GENERASI TERBILANG

GURU BESAR

MOHAMAD HOSNI BIN MD SENUSI

TEMA HARI GURU 2016

''GURU PEMBINA NEGARA BANGSA''

TEKNOLOGI MAKLUMAT DAN KOMUNIKASI

FROG: Virtual Learning Environment

BAHASA INGGERIS

'Teaching and Learning Approaches'

AKTIVITI SEMASA:Pegawai Perhubungan Sekolah dan Pelancaran Progam 'JOM KE SEKOLAH'

'"Pelancaran Program JOM KE SEKOLAH dan PETI ADUAN MURID "'

AKTIVITI: MAC 2017

SEKOLAH UNGGUL PENJANA GENERASI TERBILANG

SK CHANGKAT CHERMIN

SEKOLAH UNGGUL PENJANA GENERASI TERBILANG

Monday, 10 April 2017

Mesyuarat AJK Sukan Tahunan SKCC 2017

10.4.2017, Isnin  10.40 pg - 1.00 ptg, Makmal Komputer, SK Changkat Chermin.








Tuesday, 4 April 2017

Pelancaran Kem Membaca 1 Malaysia (KM1M) 2017 SK Changkat Chermin

4.4.2017, Selasa. 7.20 pg - 8.40 pg, Lokasi: Dataran Azizah, SK Changkat Chermin.

Aturcara KM1M 2017 SKCC

7:20 AM - Murid berkumpul di Dataran Azizah.
7:30 AM - Bacaan doa & nyanyian lagu "Negaraku"
7:40 AM - Ucapan perasmian pelancaran Kem Membaca 1Malaysia oleh Guru Besar SKCC:
                  En. Mohamad Hosni Bin Mohd Senusi.
7:55 AM - Membaca serentak 33.5 minit.
8:30 AM - Nyanyian lagu "Membaca Gaya Wawasan"
8:40 AM - Bersurai.


AKTIVITI KM1M 2017 SKCC

4 APRIL 2017
 Membaca serentak selama 33.5 minit.
 Pertandingan Mewarna.
 Pertandingan Mereka Dialog.

5 APRIL 2017
 Bercerita tentang buku.
 "9 Minutes Reading"

6 APRIL 2017
"Badan Sihat Otak Cergas"
Resensi Buku
Penutup KM1M 2017 SKCC.














Friday, 31 March 2017

Program PERAK BERSIH 2017 SK Changkat Chermin

31.3.2017, Jumaat. 7.30 pg - 8.30 pg, Lokasi: sekitar kawasan SK Changkat Chermin.
Satu program gotong-royong telah diadakan bertujuan membersihkan kawasan sekolah yang melibatkan barisan pentadbir sekolah dan guru-guru serta murid-murid SKCC.
















Sunday, 12 March 2017

PERTANDINGAN BERCERITA TAHAP 1 DAN TAHAP 2 SEKOLAH RENDAH PERINGKAT ZON AYER TAWAR

9.3.2017, Khamis. 8.00 pg - 1.00 ptg, Lokasi: Dewan SK Changkat Chermin.
Berikut adalah keputusan pertandingan tahap 1:
Pertama: Radhi Irfan Bin Ramadhan                             -SK Batu 10 Lekir
Kedua  : Mohamad Arman Watiq Bin Mohd Azhar      -SK Seri Manjung
Ketiga  : Nur Ain Atiqah Bt Salehudin                             -SK Sitiawan

Ketua Hakim : Mohd. Aznam B. Mat Taha
Hakim 1         : Siti Patonah Bt Ghazali
Hakim 2         : Zaleha Bt Yahaya

Keputusan pertandingan tahap 2:
Pertama: Nur Amiera Iezatie Bt Mohd Jepri                 -SK Pangkalan Bharu
Kedua    : Halimatun Nuha Bt Ahmad Hamdan            -SK Sitiawan
Ketiga    : Nurul Izzah Bt Husin                                         -SK Ayer Tawar

Ketua Hakim : Hj. Abd Sharif Bin Sabdin
Hakim 1          : Fadilah Bt Abdullah
Hakim 2          : Mohd Taufiq B. Mohd Desa

Tahniah buat pemenang dan terima kasih kepada Guru Besar dan warga SKCC.